Múzeum oravskej dediny Zuberec – Brestová

Múzeum sa nachádza v čarovnom prostredí Západných Tatier - Roháčov. Poskytuje pohľad do minulosti oravského regiónu. Viac na www.muzeum.zuberec.sk
 

Podroháčske folklórne slávnosti

Podroháčske folklórne slávnosti sú medzinárodným folklórnym festivalom, ktorý sa každoročne v mesiaci august uskutočňuje v amfiteátri položenom priamo v Roháčoch vedľa Múzea oravskej dediny Zuberec – Brestová, ktorá je v čase festivalu sprievodnou atrakciou pre návštevníkov festivalu. Festival ponúka výber folklórnych skupín z rôznych regiónov Slovenska ale aj zo zahraničia. Múzeum umocňuje atmosféru minulosti a umožňuje zúčastniť sa na tradičnom oravskom jarmoku, súčasťou ktorého sú prezentované tradičné remeslá ako napríklad hrnčiarstvo, drotárstvo, spracovanie dreva, výroba medovníkov, zdobenie veľkonočných vajíčok, košikárstvo, výroba zvoncov a iné.
 

Oravský hrad

Nad Obcou Oravský Podzámok a hladinou rieky Orava sa na skale vypína Oravský hrad, ktorý patrí medzi najväčšie skvosty Slovenska. Pohľad z najvyššej časti hradu, ktorá je vo výške 112 m Vám umožní úžasný výhľad na scenériu Oravy. Viac na www.oravamuzeum.sk .
 

Plte na Orave

Vyhliadková plavba plťou po Orave Vám poskytne možnosť načrieť do minulosti a umožní jedinečný výhľad na Oravský hrad a nádhernú prírodu Oravy. Viac na www.plte-orava.sk .
 

Františková huta

Nachádza sa pri oravskej dedinke Podbiel. Františková huta je pozostatok železnej huty z roku 1936. Zachované sú časti obvodových múrov, vysoká pec a hámor.
 

Demänovské jaskyne

Demänovské jaskyne sú národnou prírodnou pamiatkou Slovenska. Nachádzajú sa v oblasti Nízkych Tatier (40 km od Zuberca). Medzi dominanty Demänovských jaskýň patrí Demänovská jaskyňa slobody, ktorá Vás očarí pestrosťou farieb, podzemným tokom Demänovky a nádhernými jazierkami. Severnú časť demänovských jaskýň vytvára Demänovská ľadová jaskyňa, ktorá Vás zaujme výskytom trvalej ľadovej výplne. Viac na www.ssj.sk .
 

Oravská Priehrada

Vodné dielo Oravská Priehrada ponúka možnosť vyhliadkovej plavby s prehliadkou Slanického ostrova umenia. Slanický ostrov je jediným pozostatkom piatich osád, ktoré boli zatopené po vybudovaní Oravskej priehrady. Na ostrove je možnosť prehliadky barokového kostola, ktorý tvoril dominantu zatopenej osady. Viac na www.oravskagaleria.sk .